Obudowy – płyty warstwowe

Posted by on maj 24, 2016 in Zagadnienia budowlane | 0 comments

__b_obiekt-płyty-warstwoweBez wątpienia płyty warstwowe to jedne z najlepszych materiałów, jeśli chodzi o obudowy ścian zewnętrznych, wewnętrznych, dachów, sufitów podwieszanych i innych. Z płyt warstwowych korzysta się nie tylko w domach, ale również w obiektach użyteczności publicznej, sportowych, rolniczych, przemysłowych i innych. Wykorzystuje się je przede wszystkim dlatego, że są to idealne materiały izolacyjne. Płyty warstwowe izolują nie tylko termicznie, ale też akustycznie. Nie są to grube płyty, które zajmują sporo przestrzeni. Przeciwnie – są cienkie i bardzo łatwe w montowaniu. Montaż takich płyt to idealne rozwiązanie, jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i pieniędzy.

Jak sama nazwa wskazuje, płyty warstwowe wykonane są z kilku warstw, dzięki którym można zapewnić izolację termiczną i akustyczną. Płyty posiadają obudowę stalową, ocynkowaną, a na niej nałożone są związki organiczne, które mają za zadanie chronić przed korozją płyty. Wewnątrz płyt znajduje się materiał izolacyjny w postaci pianki poliuretanowej, wełny mineralnej oraz specjalnego styropianu. Żaden z tych materiałów nie pali się, dlatego jest to rozwiązanie bardzo nowoczesne i bezpieczne. Należy wybierać płyty z atestami oraz aprobatami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>